Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Prague Quiet Music Collective (koncert tichej hudby)

Dátum

piatok 19.04.2024

Čas

19:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Zoskupenie z Prahy – Prague Quiet Music Collective (foto kredit: Karel Šuster) – sa sústreďuje na hudbu, ktorá venuje zvýšenú pozornosť tichu, jemným detailom zvuku a plynutiu času. Jeho členovia sú presvedčení, že obzvlášť v uponáhľanej dobe „ekonomiky pozornosti“ a prehltenia podnetmi má veľkú hodnotu stíšenie… To nielen hráčom, ale tiež poslucháčom umožňuje nahliadnuť na krásu pomalosti, pominuteľnosti, krehkosti i detailu. Pre tento ansámbel píšu legendy tzv. tichej hudby, väčšinu svojho repertoáru uvádzajú vo svetových premiérach a program vystúpenia u nás zostavili z diel, ktoré hrali iba raz. Takže pôjde o vzácne druhé prevedenia vôbec, teda o slovenské premiéry, z čoho sa veľmi tešíme a pozývame!

 

„Dokonalá hudba je bez zvuku.“

– Tao te ťing


 

Účinkujú:

Ian Mikyska (umelecký vedúci) – viola da gamba, elektrická gitara

Anna Paulová – klarinet, basklarinet

Milan Kárník Jakeš – husle, viola

Luan Gonçalves – kontrabas


Program (bez prestávky):

1. James Romig: Fortna (20’)

2. Sophie Stone: Reverie (10–15’)

3. Jürg Frey: Longing Landscape (35’)


 

S lístkom na koncert máte v ten deň návštevu aktuálne prebiehajúcej výstavy bezplatne.

 

Pre návštevníčky a návštevníkov z Konzervatórií a ZUŠ (príp. VŠ so zameraním na hudbu resp. na umenie) je k dispozícii vstupné za výrazne zvýhodnenú cenu 3 Eur. Kontakt: kamilmihalov@gmail.com.


Na toto podujatie všetkým tiež platí super výhodná ročná permanentka, lebo máme radi naše pravidelné návštevníčky a návštevníkov.