Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Sounds of Diversity / Zvuky rozmanitosti (medzinárodný koncert novej hudby)

Dátum

streda 20.03.2024

Čas

18:30

Miesto

Nová synagóga Žilina

Hudobný projekt ako výzva k prekračovaniu hraníc, k vzájomnej spolupráci a k spoločnému zážitku naplneného umením, rešpektom a rozmanitosťou. 
 

Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti) vzniká na základe potreby udržiavať a naďalej rozvíjať tvorivý kontakt medzi Čechmi, Slovenskom a Poľskom. Na začiatku umeleckého projektu založenom na rozmanitosti stála túžba neustále aktualizovať umelecký diskurz medzi krajinami, ktorých kultúra bola aj v minulosti úzko prepojená. Výsledkom je vznik nového medzinárodného ansámblu pozostávajúceho zo štrnástich inštrumentalistov a inštrumentalistiek zastupujúcich všetky tri štáty, a tiež repertoár úplne nových kompozícií z pera skladateľov a skladateliek (Markéta Dvořáková, Petra Šuško, Matej Sloboda, Przemysław Scheller a Daniel Skála),  ktorých prvé verejné uvedenia postupne zaznejú v Ostrave, Katowiciach i u nás, v Žiline.

 

18. 3. Ostrava (City Campus Ostravské univerzity)

19. 3. Katowice (Studio Koncertowe Radia Katowice)

20. 3. Žilina (Nová synagóga)

 

Účinkuje: Sounds of Diversity Ensemble

Dirigujú: Matej Sloboda, Daniel Skála

Scénická spolupráca: Tomáš Volkmer

 

Projekt iniciovalo Tvůrčí centrum Ostrava a je financovaný Medzinárodným vyšegradským fondom.
 

Pre návštevníčky a návštevníkov z Konzervatórií a ZUŠ (príp. VŠ so zameraním na hudbu) je k dispozícii vstupné za výrazne zvýhodnenú cenu 3 Eur. Kontakt: kamilmihalov@gmail.com.


Na toto podujatie všetkým tiež platí super výhodná ročná permanentka, lebo máme radi naše pravidelné návštevníčky a návštevníkov.