Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Katarzia: Šťastné dieťa TOUR

Dátum

streda 03.04.2024

Čas

20:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Výrazná osobnosť československej scény, speváčka, skladateľka a textárka Katarzia vyráža na turné. 6. októbra 2023 vydala šiesty štúdiový album s názvom Šťastné dieťa, ktorý predstaví aj v Novej synagóge.

 

Nové piesne zložila Katarzia prevažne na klavíri a na aranžmánoch a produkcii s ňou spolupracoval producent a zakladateľ vydavateľstva Animal Music Petr Ostrouchov. Katarzia si prizvala aj mladú slovenskú klaviristku Kristínu Smetanovú, bubeníka Romana Víchu a basgitaristu Tomáša Lišku. V piesni Piesok hosťuje na trúbke švédsky trubkár Oskar Stenmark a speváčka Stephanie Alvarenga, ktorí žijú v New Yorku. 

 

Katarzia je vďaka svojim výrazným textom často označovaná za hlas svojej generácie. S otvorenosťou a empatiou hovorí o aktuálnych pocitoch žien prostredníctvom obrazov medziľudských vzťahov v súčasnom svete.

V medziobdobí po vydaní svojho predchádzajúceho albumu “n5” (2021) zložila piesne pre televízny seriál Pozadí udalostí v réžii Jana Hřebejka, pre celovečerný dokumentárny film Jarmily Štukovej Moja nová tvář a pre divadelné predstavenia. Spolupracovala aj na úspešnom projekte HORÁČEK GEN XYZ pre pražský Cirkus La Putika, kde spolu s niekoľkými ďalšími producentmi a hudobníkmi prepracovala texty a skladby Michala Horáčka. V minulosti získala okrem iného ocenenie Radio Head Awards a jej tvorbu ocenil aj prestížny festival Berlinare.

 

Katarziu na turné sprevádzajú:

Robin Galia (piano)

Miloš Klápště (basgitara) 

Oliver Lipenský (bicie)

 

Na toto podujatie Vám platí super výhodná ročná permanentka, lebo máme radi naše pravidelné návštevníčky a návštevníkov.