Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

PRESÚVAME NA INÝ TERMÍN Quatro Emocione (SK) + Karpov not Kasparov (RO) / koncert + živé DJ sety

Dátum

piatok 19.01.2024

Čas

20:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Na rozbeh po zimnej sviatkovej hibernácii chystáme v kaviarni večer, ktorý nás trochu rozhýbe. Mierne uletenú avšak kvalitnú hudbu čoraz známejšej slovenskej kapely spájame s jedným z najoriginálnejších východoeurópskych DJ konceptov z Rumunska. Nahoďte úsmevy a farby, toto bude o radosti a hravosti.


Quatro Emocione (na foto) sa predstavujú ako post virtual secondwave hyperpop. Pôvodne autorský projekt basgitaristu Miloša Bulíka, známeho z formácií Space Cats, Erik Šulc & Friends, Isobutane a ďalších. V máji roku 2021 vydali svoje debutové EP Cheetahs In Danger, pojednávajúce o medziľudských vzťahoch, žúroch a v neposlednom rade o gepardoch ako ohrozenom živočíšnom druhu. V novembri 2023 už vychádza nový album „emozioni“, ktorý nahrali už ako zohratá kapela v zložení: Kristína Smetanová / vocaloid, vocals, Miloš Bulík / bass, Peter Kunzo / synths, Martin „Isobutane“ Krajčír / synths, Peter Bulík / guitar a Vlado Paška / drums. O mix a mastering sa postaral Adrián Líška.

 

Karpov not Kasparov (K not K) produkujú optimistickú elektroniku a držia sa rozhodnutia zakladať ju na pravidlách a stratégiách šachu. Akokoľvek komplikovane môže takýto postup pôsobiť, výsledok je zakaždým počúvateľný a tancovateľný. Ich sety sú plné klasických alúzií, ale aj orientálnych príchutí – veď šach je napokon orientálna hra.

 

Na toto podujatie Vám platí super výhodná ročná permanentka, lebo máme radi naše pravidelné návštevníčky a návštevníkov.

Ostatným radíme využiť online predpredaj. Na mieste zaplatíte jednotné vstupné 13 Eur.