Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

N I [c] K a Tí za oponou / prezentácia tvorivých rezidencií

Dátum

štvrtok 11.07.2024

Čas

20:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Od piatku 5. júla hostíme v S1 dve študentské / absolventské rezidencie – jednu divadelnú a jednu tanečnú. Pozývame vás na prezentáciu projektov, na ktorých u nás pracujú.

 

Tí za oponou / divadlo

Dvaja produkční a neúprosne sa blížiaci začiatok predstavenia. A nielen tak hocijakého. Premiéra. Už len hodina do štartu. A na krku samé problémy.

Autorská divadelná hra napísaná na základe skutočných udalostí z rôznych divadiel. Vytvára ju tvorí tím zložený z absolventov/absolventiek a študentov/študentiek štyroch rôznych umeleckých vysokých škôl zo Slovenska a Česka.

Predstavenie začne vonku pred Stanicou a postupne vás dovedie až do divadelnej sály S1.

 

N I [c] K / tanec

Hlavnou témou projektu je mentálne zdravie, duševné a psychické poruchy, poruchy osobnosti, konkrétne sa zameriava na schizofréniu. Čo sa odohráva v hlave schizofrenika a ako jeho myslenie a rozštiepená osobnosť ovplyvňuje jeho vnemy a správanie?

Projekt vytvorili Študentky a študenti Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici.

Vstupné na večer je dobrovoľné, podporiť mladé začínajúce umelkyne a umelcov budete môcť pri vstupe do sály.

 

Rezidencie hostíme v rámci projektu Roots & Shoots, ktorého cieľom je podporiť mladých začínajúcich umelcov a umelkyne, vytvoriť im priestor pre tvorbu, odbornú i divácku spätnú väzbu, coaching a profesionálne skúsenosti. Projekt bol podporený v schéme ERASMUS + Malé partnerstvá.