Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Coração - Ivana Mer & Collective - PREMIÉRA

Dátum

utorok 11.06.2024

Čas

19:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Ivana Mer je speváčka, autorka hudby a textov, ktorej hudobné aktivity sú úzko spojené s cestovaním a spoluprácou s domácimi aj zahraničnými hudobníkmi. Jej prvý album “Early Works” (Slnko Records) je hudobným denníkom nahrávaným počas jej ciest v rôznych krajinách. 

Druhý štúdiový “EARTH” (Slnko Records) bol nominovaný na album roka v kategórii “World Music/Folk” (Radio_Head Awards). 

Je spoluautorkou hudby k oceneným divadelným (Divadlo Pôtoň – Pastierska Symfónia, Americký Cisár) a tanečným predstaveniam. 

Koncertovala nielen na Slovensku a v Čechách, ale aj v Španielsku, Taliansku, Nemecku, v Poľsku a Argentíne.

 

Coração je jej novým projektom, ktorý predstaví dosiaľ nevydané skladby, pripravované na nový album. 

Skladby odznejú nielen v podobe hudobného koncertu, ale obohatené o prostredie tanca a obrazu, v ktorom strede je príbeh o hľadaní “Raja Srdca”. 

Coração (portug. Srdce) prichádza so zámerom ponúknuť divákovi hlboký viacúrovňový zážitok. Rozpráva príbeh o transformácii srdca človeka, ktorý skrz náročnú životnú skúsenosť a bolesť nachádza živý vzťah s Bohom v jeho rôznorodých podobách.

 

Zámer, hudbu a vedenie Ivany Mer dopĺňa režisérka a filmárka Tereza Vejvodová a svetelný dizajn prinesie maliarka a vizuálna umelkyňa Kristína Kandriková. Súčasťou projektu je aj tanečníčka Edita Antalová a fotografka Ester Sabik v úlohe performerky. O scénografiu sa postará regard extérieur projektu Ivana Piatrová.

 

Hudobné zloženie Coração:

  • Ivana Mer – spev, piáno, harmónium
  • Ján Kopčák – dychové nástroje
  • Ján Fiala – vibrafón, bicie nástroje
  • Sandra Urbančíková (Eniesa) – gitara, vokály

 

Produkčne projekt zastrešuje Spectaculum Marketing – Katarína Makara. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Ivana Mer chce zo vstupného podporiť Mary’s Meals, medzinárodnú charitatívnu organizáciu školského stravovania, ktorá poskytuje jedlo deťom, ktorým hlad a extrémna chudoba bránia v prístupe k vzdelaniu. Prísľub každodenného jedla privádza tieto deti do škôl, viac sa dočítate na www.marysmeals.sk. Môžete sa pridať aj zakúpením vyššej podpornej vstupenky.
 

Nová Synagóga v Žiline hostí unikátny ženský umelecký projekt pod vedením Ivany Mer