Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Kreslenie v uliciach mesta s URBAN SKETCHERS ŽILINA - pridajte sa!

Dátum

štvrtok 11.04.2024

Čas

17:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Milí priatelia, príďte si s nami kresliť do ulíc mesta. Hoci nejde o klasický kurz kreslenia, vítaní sú všetci, starí i mladí, amatéri i pokročilí, aj úplní začiatočníci bez predchádzajúcich skúseností s kreslením. 
 

Prvé stretnutie vo štvrtok 11. 4. 2024 o 17:00, ktoré chce naštartovať v Žiline tento typ neformálnych stretnutí. Stretneme sa pred hlavným vstupom do Novej synagógy na veľkých bielych schodoch. Všetkých vás sem srdečne pozývame. Prineste si potreby na kreslenie alebo maľovanie a skicáre. 
 

Keď sa povie Urbansketchers komunita, tak už vyše 15 rokov sa pod týmto názvom v rôznych svetových metropolách rozumie stretnutie komunity ľudí , ktorí spoločne kreslia scenérie mesta, ulíc, parkov, rôznych zákutí či verejných interiérov ako sú vlakové stanice, tržnice, nákupné centrá a podobne. 

Ide o pravidelné otvorené a bezplatné kresliace stretnutia, ktoré nepredpisujú žiadnu konkrétnu výtvarnú techniku, majú však okrem iného za cieľ povzbudiť ľudí navzájom, aby kreslili, využívali čas zmysluplne, spoznali ľudí, s ktorými ich niečo spája a nachádzali tak vzťah k svojmu mestu a miestu.
 

Táto komunita ľudí sa pod vedením dobrovoľníckych administrátorov zoskupuje okolo vytvorenej facebookovej skupiny (prípadne aj inej spoločnej skupiny na online sieti alebo platforme), kde členovia uverejňujú svoje tématické kresby či maľby a vzájomne sa povzbudzujú a zdieľajú skúsenosti. 

V tejto skupine sa môžu oboznámiť aj s jednoduchým kódexom združenia. Ak takáto skupina funguje na pravidelnej báze 6 mesiacov, dostane sa do celosvetovej licencovanej siete Urbansketching komunít a dostane príležitosť sa zúčastňovať medzinárodných festivalov, workshopov a tématických podujatí.
 

Na Slovensku takáto pravidelne stretávajúca sa komunita urbansketcherov zatiaľ oficiálne pravdepodobne nie je. Preto sme sa po konzultácií s našimi urbansketchers priateľmi so zahraničia rozhodli vás pozvať na prvé stretnutie vo štvrtok 11.4.2024 o 17.00. Vstup je voľný, registrácia nie je potrebná. 


Tešíme sa na vás. 

Tím iniciátorov komunity URBAN SKETCHERS ŽILINA:
Michal Žák – architekt a milovník kreslenia a lektor kurzov kreslenia
Mária Kováčik – výtvarníčka, aktuálne aj mama na materskej
Bia Machovičová – výtvarníčka a učiteľka v škôlke 


Link na zakladateľskú organizáciu URBANSKETCHERS.ORG  

Link na žilinskú facebookovú skupinu.
Kontakt: urbansketchers.zilina@gmail.com