Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Studio ALTA v Žiline

Dátum

utorok 02.04.2024

Čas

16:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Toto nie je pozvánka na podujatie, ale pre nás je to udalosť a preto ju s vami zdieľame! Tím Studia ALTA príde do Žiliny, stretnete ich na našich eventoch, na kávičke či drinku v našich kaviarňach a možno aj na Kriváni!

 

2. – 4. apríla prídu neformálnu návštevu naše priateľky a priatelia zo Studia ALTA v Prahe. ALTA je kultúrne centrum, kolektív a produkčná jednotka. Je to priestor pre zaujímavé nápady, sny a ich realizáciu. Na kultúrnej scéne aktívne pôsobia od roku 2008, kedy vznikli ako priestor pre tvorbu a prezentáciu tanca a fyzického divadla. Postupne sa rozrástli do multikultúrneho tvorivého centra, ktoré spája umelcov, verejnosť a rôzne komunity. Podporujú nezávislú umeleckú tvorbu a rozvoj občianskej spoločnosti. Od roku 2023 sídlia v Libeňskom pivovare a je to už ich tretia adresa. 

 

Ako dve spriatelené kultúrne organizácie s dlhoročnou skúsenosťou, podobnou históriou, tempom a štýlom práce sme si v roku 2023 vymysleli a obhájili spoločný projekt Roots & Shoots – prepájanie skúseností pre zamestnanosť mladých v performatívnom umení. Po prvý krát sme vytvorili formálne partnerstvo a spolu sa zamerali na vytváranie príležitostí a profesijných skúseností mladých začínajúcich umelcov a umelkýň – študentov posledných ročníkov a absolventky a absolventov umeleckých škôl – v oblasti tanca, divadla a performance.

 

Jednou z aktivít projektu je aj neformálna návšteva – výmena skúseností, zdieľanie vízií, spoznávanie tímu, štruktúry, programu i kontextu, spoločný workshop a žilinské špecifikum – turistika 🙂 Alťákov u nás budete môcť stretnúť 2. – 4. apríla.

 

Viac o našom spoločnom projekte si prečítate tu, a o aktuálne prebiehajúcom opec calle pre mladých umelcov a umelkyne tu.