Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Biodiverzita vs. invázne rastliny, dažďová voda - medzinárodný workshop kultúrnych a ekologických aktivistov - projekt Rebuilding To Last

Dátum

štvrtok 25.04.2024

Čas

10:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Medzinárodný 6-dňový workshop (25. – 30. apríl) kultúrnych a ekologických aktivistov zameraný na viacero ekologických tém: experimentovanie so zachytávaním a využívaním dažďovej vody, potenciál inváznych rastlín vs. rozširovanie biodiverzity, tvorbu umeleckého diela – politického ihriska a záhrady, recyklovanie starých mestských kvetináčov a ich využitie na blokovanie nelegálneho parkovania aj tvorbu verejného priestoru v okolí Stanice, rozširovanie tienenia z rastlín.


Nosné témy: biodiverzita vs. migrujúce (takzvané invázne) rastliny, dažďová voda.

 

Aktivitu realizujeme v rámci veľkého európskeho projektu Rebuilding To Last. 


Pre nových účastníkov budeme zdieľať doterajšie skúsenosti celého medzinárodného tímu – kultúrneho centra Stanica a najlepšiu prax z iných kultúrnych centier Trans Europe Halles – napr. z Manifatture Knos (Taliansko), Institut for (X) (Dánsko) a Novej Cvernovky (Slovensko) a ďalších partnerov – napr. Todo por la Praxis (Španielsko), Coloco (Francúzsko). Zapojené sú aj akademické kapacity z Univerzity v Liege (Belgicko). 

 

Okrem zahraničných inštitúcií spolupracujeme na lokálnej úrovni s Mestom Žilina – s odborníkmi z Útvaru hlavného architekta

 

Odporúčame zobrať si oblečenie do dažďa alebo pršiplášte a vhodnú obuv pre prácu v záhrade – chceme, aby nás prípadné zlé počasie nezastavilo. 


Ak vás workshop zaujal, chceli by ste sa zúčastniť (aj čiastkovo na časť programu), píšte na robo@stanica.sk do 15. apríla 2024. 


Aktivita je spolufinancovaná zo zdrojov Európskej únie.