Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Veľkonočný Malý trh v Novej synagóge

Dátum

sobota 16.03.2024

Čas

10:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Veľkonočný Malý trh v Novej synagóge


Možno to už nazvať tradíciou, že tak ako Vianočný, tak aj Veľkonočný Malý trh sa pravidelne koná pod kupolou Novej synagógy. Už 16. marca od 10:00 do 18:00 sa budete môcť opäť prechádzať medzi stánkami šikovných ľudí z celého Slovenska, obdivovať ich tvorbu a podporiť ich. Ponuka bude ako vždy pestrá. Nájdete časom overených trhovníkov aj úplné novinky. Veríme, že okrem vašich očí a duší potešíme opäť aj vaše chuťové poháriky. Po prvýkrát sa totiž na Malom trhu objaví a jedlo pre vás bude pripravovať obľúbené vietnamské bistro NhaBe z Martina. Nebude núdza ani o sladké dezerty u ďalších predajcov.

 

Pre najmenších návštevníkov bude pripravený detský kútik, kde sa budú môcť voľne pohrať. Projekt Malými Rukami, ktorý organizuje senzorické dielne pre malé deti, poskytne do kútiku senzorický materiál, s ktorým sa budú môcť deti zoznámiť. Ukrajinská komunita zas chystá dielničku, kde budú môcť zdobiť veľkonočné medovníčky.

 

Atmosféru trhu doplní živá hudba a príjemné posedenie vám ponúkne kaviareň Synagógy, v prípade pekného počasia aj jej terasa.

Zaplatením vstupného 3 € podporíte starostlivosť o národnú kultúrnu pamiatku. Deti majú vstup zadarmo.