Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Forró číta Forróa: Putovanie do srdca ukrajinskej vojny

Dátum

utorok 13.02.2024

Čas

17:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Bol v Bachmute, keď sa tam už chodilo len zomierať. Vojnový reportér Tomáš Forró pôsobí od ruskej invázie na Ukrajine dlhodobo – ako novinár a humanitárny pracovník sa zúčastňuje bojových operácií ukrajinskej armády. Z pripravovanej novej knihy Spev sirén – Putovanie do srdca ukrajinskej vojny (vydavateľstvo Absynt) príde čítať a diskutovať o ukrajinskej vojne, ktorú pozná zblízka ako málokto. 

 

Kniha rozširuje príbeh Donbasu, jeho oceňovanej knihy o udalostiach od roku 2014, na celú krajinu zachvátenú ruskou inváziou od roku 2022. Prenesieme sa do zničených miest a okupovaných území ako aj do bitiek najväčšieho konfliktu od skončenia 2. svetovej vojny. Spoznáme zemitú realitu za našimi hranicami a ako táto vojna mení celú ukrajinskú spoločnosť. Dozviete sa, aké je to jazdiť so zlodejmi áut po novooslobodenom území v kradnutej Toyote, aj o špecifikách gastronómie a ubytovania v zbombardovaných mestách. 

 

Tomáš Forró je nezávislý novinár, ktorý podáva správy o konfliktoch z krízových oblastí na celom svete. Svoje knihy a články pravidelne publikuje v zahraničí a za svoje reportážne diela získal niekoľko slovenských a medzinárodných cien. Je autorom kníh Donbas: Svadobný apartmán v hoteli Vojna a Zlatá horúčka

facebook.com/reporter.tomas.forro

 

Vstupným si rezervujete miesto a podporujete Tomášovu ďalšiu cestu za reportážou – čoskoro opäť odchádza na Ukrajinu. Ďakujeme!