Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Posledný (vypredaný) koncert Kataríny Málikovej pred Amerikou

Dátum

piatok 29.12.2023

Čas

19:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Posledný koncert Katky Málikovej pred odchodom do USA je vypredaný a my ďakujeme za záujem, na mieste sa už lístky predávať nebudú.

Prijali ju na najrešpektovanejšiu hudobnú školu na svete Berklee College of Music v Bostone a jej album Postalgia sa ocitol v desiatke historicky najlepších slovenských albumov podľa ankety Denníka N. Pred odchodom do USA zahrá skladateľka, klaviristka a speváčka Katarína Máliková posledný koncert u nás a bude to zároveň posledná naša akcia v tomto roku. Tak možno trochu aj (P)nostalgia, do ktorej sa s vami radi ponoríme. Na sólo koncerte s klavírom zaznejú skladby z jej dvoch albumov Pustvopol a Postalgia. A celé vstupné z koncertu venujeme na podporu jej nákladov na štúdium. Na výber preto dávame niekoľko možností, je len na vás, koľko sa rozhodnete prispieť. Možno vám v rozhodovaní pomôže aj jej aktuálna prosba:

 

„Milí moji fanúšici, kamaráti, známi, priatelia! Od skončenia kampane som prešla hodný kus byrokratickej cesty, kúpila si letenku, kufor, zorganizovala turné po celom Slovensku, dala sa zaočkovať (začipovať) proti Hepatitíde typu B (na školu je potrebné preočkovať, doočkovať), rezali mi osmičku, hrala som v Neapole, našla som si náhradníčku na môj podnájom, pribrala som 5kg a papierovačky furt nie a nie skončiť, e-maily z Berklee ohľadom rôznych štemplov sa mi v schránke doslova kotia a kortizolu mám na rozdávanie. Požiadala som o plné štipendium, odvolala som sa. Šanca je zatiaľ mizivá, ale snáď dostanem aspoň nejakú zľavu. 

Čo sa mi žiaľ nepodarilo doteraz pokryť a vyriešiť, je ubytovanie. Zobrala som asi všetky joby a vybavila toľko koncertov, že minulý týždeň som ich mala 5 v priebehu 4 dní. Dokonca píšem nejaký článok pre knižnicu v Košicoch. Stále mi však chýbajú prostriedky na ubytko v Bostone. Ja som spravila úplné maximum, teraz nadišiel čas zázrakov. Ak by ste ešte predsa len mali chuť a možnosť podporiť/zazdieľať túto moju dobrodružnú cestu, konkrétne poskytnúť mi strechu nad hlavou, aj keď v jasličkách na slame v nejakej Bostonskej stajničke, ako malo Jezuliatko, spravíte mi krásne Vianoce. 

Už to nepôjde na Donio, ale viete mi akýkoľvek príspevok poslať priamo na môj osobný účet: SK8909000000000304711485. Prípadne sa môžete prihlásiť aj na môj Patreon, čo je platforma pre pravidelných odberateľov/prispievateľov. Čakajú tam na Vás moje demá, noty, videá, fotky a čojaviemčoešte! Tu je link: https://www.patreon.com/musicofkatarinamalikova

Ste super! Ďakujem, Vaša Katka“

 

Katarína Máliková je jeden z najvýraznejších talentov na slovenskej hudobnej scéne. Jej debutový album Pustvopol (Slnko records, 2016) si získal uznanie kritikov, nominácie i ocenenia na Slovensku, aj v zahraničí a je považovaný za jeden z najžiarivejších slovenských debutov za poslednú dekádu. Postalgia (Slnko records, 2019), v poradí jej druhý štúdiový album prekračuje hranice žánru world music a zaraďuje sa medzi nahrávky v štýle synth-pop s prvkami vážnej hudby. Dosiaľ vystúpila v 12 krajinách po celej Európe, jej hudba zaznela v rádiách po celom svete (BBC6, KEXP) a momentálne vystupuje sólovo, kde sa vracia k jej klasickému hudobnému remeslu. Brilantné klavírne aranžmány v jej podaní doprevádzajú vokál širokého ambitu, ktorý balansuje na často extrémnych polohách hlasových registrov. Minimalistické klavírne a vokálne improvizácie dopĺňa loopovanie, ktoré vrství vokály aj zvuky klavíra a tak vytvára snové zvukové plochy naprieč jej vystúpením.

katarinamalikova.com

instagram.com/musicofkatarinamalikova 

open.spotify.com/artist/13HeXY9Lwh9H2yLMXZV2S7Ďakujeme a šťastný koniec tohto roka prajeme!