Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Karin Sarkisjan – Piesne srdca / koncert k Vrba-Wetzler Memorial

Dátum

sobota 12.08.2023

Čas

20:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Intímny, hrejivý a občas aj mrazivý hudobný zážitok. Karin Sarkisjan, speváčka, klaviristka a skladateľka predstaví vo svojich autorských aranžmánoch kolekciu židovských piesní zo stredoeurópskeho regiónu. Program Piesne srdca obohatí aj raritnými kompozíciami z Arménska. 
 

Karin je totiž rodáčka z Jerevanu a v Arménsku vyrastala, až neskôr sa presťahovala na Slovensko a istý čas žila aj v Žiline. Vášnivo zbiera a originálne aranžuje a interpretuje ľudové piesne. Na slovenskej hudobnej scéne predstavuje unikát kombináciou klavírnej hry a špecifického vokálneho prejavu. 
 

Je vyhľadávanou umelkyňou pre iné hudobné zoskupenia, hosťovala s Balkanansambel, s Bashavel, s Preßburger Klezmer Band, so Shum Davar, s Pacora trio a s Kaschauer Klezmer Band. Venuje sa taktiež scénickej hudbe (spolupráca so Slovenským národným divadlom a s Martinským komorným divadlom).
 

Podujatie je súčasťou slávnostného ukončenia 130-kilometrového každoročného spomienkového pochodu Vrba Wetzler Memorial. Pochod po stopách dvoch hrdinov Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzler. Tí utiekli z Osvienčimu počas druhej svetovej vojny, aby v Žiline napísali správu, ktorá sa zapísala do svetových dejín. Pôvodne plánovaný koncert Fedora Gála a kapely Drť sa zo zdravotných dôvodov odkladá. 

Koncert realizujeme v spolupráci so ŽNO Žilina a podporou Mesta Žilina. 
 

Vyberte si výšku vstupného z viacerých možností – vopred ďakujeme za každý príspevok. Odporúčame lístky si zabezpečiť v online predpredaji.