Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Žilinský literárny festival 2023

Dátum

štvrtok 28.09.2023

Čas

14:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Jubilejný 20. ročník ŽLF bude oslavou rôznorodosti v literatúre. Tá nás môže preniesť do imaginárnych budúcich svetov, poukázať na súčasné problémy, popularizovať vedu, prinášať poéziu v rôznych formách, sprostredkúvať dialóg a mnoho iného.

Tri festivalové dni nabité programom takým rôznorodým, akým literatúra vie byť, vás preto prenesú do sveta komiksu, architektúry, stredoveku, cestovania, detských zážitkov, poetických rovín, aj starého dobrého románu. Nebudú chýbať debaty so zaujímavými slovenskými aj zahraničnými autormi, tematické diskusie, výborné koncerty, workshopy, celodenný detský program a v sobotu aj knižný trh vydavateľov a kníhkupectiev.

Kompletný program nájdete na www.zlf.sk.

K dispozícii sú permanentky v limitovanej predpredajovej edícii za 23eur (študenti, učitelia, seniori či ZŤP za 17eur), jednodňové vstupenky a na mieste bude možné zakúpiť vstupenky aj na jednotlivé akcie.

Najväčšiu literárnu udalosť na strednom Slovensku organizuje občianske združenie ŽLF v spolupráci s kníhkupectvom Artforum v Žiline a spojenými kultúrnymi centrami Nová synagóga a Stanica Žilina-Záriečie.

www.zlf.sk