Detail akcie

piatok 28.07.2023

Miesto

Nová synagóga Žilina

Performatívnu prechádzku lesom pri Stráňavách uvádzame v rámci festivalu Kiosk. Zo Stanice bude zabezpečený autobus, ktorý odchádza o 12:00, vstupenka na predstavenie je lístkom do autobusu.

Performatívna prechádzka v lese a s lesom vťahuje divákov do príbehu, ktorý nielenže kladie otázky o prepojení medzi ľuďmi a ich okolím, ale aktívne divákov do príbehu vkladá. Pozýva na prechádzku po interaktívnych, inštalačných a performatívnych stanovištiach krajinou zázrakov. Inštalácie v predstavení majú za cieľ upriamiť pozornosť divákov na detaily. Stopovanie krajiny,  performancia a inštalácia nabádajú k zmene perspektívy vnímania.

Tým, že choreografia čerpá inšpiráciu priamo z krajiny, organicky sa prelína s lesom. Využíva stromolezecké techniky z arboristiky, prepája ich s prvkami súčasného tanca a cirkusu, les a stromy sa stávajú spolutvorcami pohybu. Čím hlbšie diváci vstupujú do lesa a do predstavenia, tým hlbšie sa zapájajú do krajiny, jej minulého, súčasného aj pokračujúceho príbehu.

Koncept a performancia: Jakob Jautz

Pohľad zvonka: Mala Kline

Inštalácia a kostým: Jakob Jautz & Julian Herstatt

Produkcia: Jakob Jautz

Asistentka produkcie: Katja Büchtemann

Foto, video: Otero Tillmann Filme

Kompletný program festivalu a všetky potrebné informácie nájdete na www.kioskfestival.sk

Na túto akciu NEPLATÍ VAŠA CELOROČNÁ PERMANENTKA. Ďakujeme za pochopenie.