Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Pecha Kucha night - special edition “suvenir Žilina 2023”

Dátum

piatok 25.08.2023

Čas

20:20

Miesto

Nová synagóga Žilina

V spolupráci s projektom “suvenir” Vám predstavujeme špeciálnu edíciu Pecha Kucha Night suvenir Žilina 2023. 

Na rozdiel od predchádzajúcich večerov sa tento bude konať  v priestoroch Novej synagógy (kaviareň/Zimná modlitebňa),  teda galérii súčasného umenia, ktoré s obsahom prezentácií  súvisí a návštevníci budú mať možnosť pozrieť si aj prebiehajúcu výstavu Exploding Star – Jána Gašparoviča a Mateja Gavulu.

 

contemporary_suvenir je platforma s cieľom podporiť tvorbu súčasných suvenírov s umeleckou hodnotou. Tieto vznikajú od roku 2015 v spolupráci so súčasnými slovenskými umelcami a dizajnérmi. Oslovení umelci pri ich tvorbe vychádzajú z regionálnych špecifík vybraného miesta, ako aj zbierok slovenských galérií, a to v rámci umeleckých rezidencií v rôznych regiónoch Slovenska (Čičmany, Ružomberok, Trenčín, Orava, Spiš, Turiec, Bratislava).

Tento rok sa za námetmi vybrali do Žiliny v spolupráci s PGU Žilina a Novou Synagógou.

 

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119€ (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79€). Máme radi našich pravidelných divákov.