Detail akcie

Biblia známa/neznáma - v novom preklade

Dátum

streda 05.07.2023

Čas

18:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Diskusia so Štefanom Ševčíkom, riaditeľom Slovenskej biblickej spoločnosti a jeho hosťami – Michalom Zajdenom a Dušanom Peckom – o ekumenickom preklade Biblie do súčasnej modernej slovenčiny a ich pohľade na Bibliu pre 21. storočie.

Kniha kníh, ktorej obsah sa nezmenil po tisícročia a stále je o ňu záujem. Najpredávanejšia kniha na svete preložená do 3865 jazykov. Pohľad na Bibliu, najstaršiu knihu očami historika, kňaza a podnikateľa – očami evanjelika, katolíka a ekumenického kresťana. Jednoducho diskusia o Biblii na sviatok svätého Cyrila a Metoda, prvých prekladateľov Biblie do jazyka našich predkov.

Počas diskusie budú vystavené Biblie v rôznych jazykoch, formách a technických prevedeniach, ako napr.: Biblia do nepohody (môžeš ju čítať aj pod vodou), Biblia Inšpiruj sa (môžeš do nej kresliť a písať), Biblia do vane, pre nepočujúcich, slabozrakých aj nevidiacich, ako aj ukážka Biblie v online priestore. Bude tu predstavená aj prvá slovenská „Svadobná Biblia“, určená pre mladomanželov.

Diskusiu uvádzame v spolupráci so Žilinským večerníkom, moderovať bude Juraj Vnuk.