Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

tvorbYOmladiny III (koncerty začínajúcich kapiel)

Dátum

sobota 03.06.2023

Čas

19:00

Miesto

Stanica Žilina-Záriečie

Ďalšia dávka skvelých mladých hudobníkov a tentokrát dúfame, že open air (v prípade priaznivých okolností a predovšetkým počasia…). Večer akustickou gitarou otvorí Matus O., energiu ďalej rozprúdia Fall & fell – chalani z Čiech, Tapes z Bratislavy prepoja rôzne žánre aj so štipkou improvizácie a na záver čosi pridajú už známe čerešničky Cherries & Therapy.

 

Hudobníci o sebe:

“Sólová hudba, ktorú tvorím, je akosi sprevádzaná mojou neschopnosťou odňatia melanchólie. Možno nie pre každého poslucháča, no pre mňa táto hudba a najmä lyrics znamenajú veľký smútok, ktorý koniec koncov musím oslavovať. Veľkú časť mojej hudby tvorí gitara, ktorá je ladená do neštandardu, a tak dotvára melanchóliu, ktorú potrebujem.”

Matus O.


“Hudba plná melódií, ktorými neprestáva prekvapovať; aj tak by sa dalo zhrnúť túto gitarovku pomenovanú podľa obľúbeného vegánskeho pokrmu. Pochádzame z malého mesta Slavičín kúsok za slovensko-českou hranicou. Hráme štýlový indie rock pripomínajúci kapely ako napríklad Broken Social Scene alebo Modest Mouse. V nšom zvuku sa odráža energia a vášeň pre tvorbu, v ktorej kombinujeme melancholické inštrumentálne pasáže s chytľavými refrénmi.”

Fall & fell
 

“Sme bratislavská kapela, ktorá o sebe hovorí , že nie je kapela, ale vlastne kapelou je, takže niečo medzi tým. Silný inštrumentál ktorý často prejde do nepripravených improvzácií je určite veľkým dôvodom prečo si nás pozrieť. Na našom koncerte je cítiť indie jazz či dokonca punk, takže z každého rožku trošku.”

Tapes


“Stredoškolsky štvorčlenný projekt z malebného mestečka Žilina. V zostave spev, gitara, basa a bicie ti zahrajú mix alternatívneho rocku, grunge a shoegaze sprevádzaný ľahkou arómou čerešňového kompótu. Harmónia melódii gitary a basy sprevádzaná rýchlymi bubnami obohatená prenikavým spevom.”

Cherries & Therapy

 

Odporúčame kliknúť lístky v online predpredaji!

 

Ďakujeme za finančnú podporu Nadácii EPH