Detail akcie

Fest Anča - medzinárodný festival animácie (29. 6. - 2. 7. 2023)

Dátum

štvrtok 29.06.2023

Čas

14:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Medzinárodný festival animácie Fest Anča po šestnástykrát otvára letnú festivalovú sezónu. Hlavnými stanmi budú opäť spojené kultúrne centrá žilinské Stanica a Nová synagóga.

Jediný slovenský multimediálny festival zameraný na animovaný film primárne pre dospelého diváka prinesie do Žiliny opäť nový vietor z animátorského sveta, progresívnych umelcov a hostí a stovky filmov. Tie najlepšie budú súťažiť v kategóriách krátky animovaný film, animovaný videoklip, animovaný film pre deti a študentský film. Fokusovým filmovým sekciám tento rok určuje výber téma Utópie. Fest Anča ponúka aj prednášky, výstavy, workshopy, premietania pre deti a množstvo ďalších sprievodných podujatí. Každý večer pozývame aj na koncerty a dj-ské sety. Pripravené je kempovanie v záhrade pod Rondlom. Festivalu bude predchádzať medzinárodná konferencia Študentské fórum a tak sa v Novej synagóge Fest Anča začne už 27. 6.

Všetky informácie, program a vstupenky nájdete na www.festanca.sk. Ak chcete zažiť festival ešte intenzívnejšie, prihláste sa ako dobrovoľník/čka.

Na Fest Anča neplatia naše permanentky.