Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Cez hory na Mars s astrobiologičkou Michaelou Musilovou

Dátum

streda 07.06.2023

Čas

18:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Vedkyňa a marsonautka Dr. Michaela Musilová hľadá život vo vesmíre a skúma jeho limity tu na Zemi. Vďaka svojmu výskumu sa stala veliteľkou viac ako 30 simulovaných misií na Mesiac a Mars. Jej aktuálny projekt Astro Koruna Zeme ju zavedie na najvyššie hory každého kontinentu vrátane Mount Everestu. 

Počas projektu skúma život v extrémnych podmienkach a zameria sa aj na vplyv klimatických zmien na životné prostredie. Prostredníctvom týchto náročných expedícií sa slovenská vedkyňa pripravuje na astronautský výber, do ktorého sa o niekoľko rokov plánuje prihlásiť. 

Po úspešnom absolvovaní všetkých plánovaných výstupov sa Michaela Musilová stane prvou Slovenkou, ktorej sa to podarilo. Kilimandžáro má už za sebou a počas diskusie premietne krátky dokument z tejto výpravy.  

Svoj životný príbeh opisuje v knihe Žena z Marsu, ktorú vydalo vydavateľstvo Artis Omnis, ktoré od mája sídli v našom Studiu (bývalá galéria Plusmínusnula) a tak bude diskusia s Michaelou Musilovou aj oficiálnym uvítaním Artis Omnis v Novej synagóge.

Na prezentáciu a diskusiu platí permanentku na všetky výstavy a sprievodné diskusie, kúpite ju za 11€ na celý rok.

Alebo odporúčame celoročnú permanentku spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – všetky akcie získate za 119eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79eur).