Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Ešte Čosi z Modexu - oblečenie, látky a ihly z bývalej textilnej fabriky

Dátum

sobota 06.05.2023

Čas

14:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Katka Galdunová (www.cosihandmade.sk) sa ponorila ešte raz do útrob zatvorenej textilnej výroby Modex Žilina a našla ďalšie veci – tentoraz najmä oblečenie, zopár látok a ihly do šijacích strojov. Veci, ktoré môžu slúžiť ľuďom. Druhá várka zďaleka nedosiahne rozmery prvej, ale opäť pozývame na komunitný bazár všetkých, ktorí šijú, tvoria a vyrábajú. A možno ešte viac tých, ktorým sa šiť nechce a vyberú si z hotových modelov ušitých v Modexe. 

Na sobotné popoludnie sa kaviareň Novej synagógy zmení na malý pop up obchod za symbolické ceny alebo dobrovoľné príspevky, ktorými chce Katka opäť podporiť prevádzku a energie v našom kultúrnom centre. Ďakujeme!

Akciu záchrany oblečenia, látok a nití z Modexu inicioval a organizuje  obchodík s handmade dizajnom Čosi z Mariánskeho námestia (www.cosihandmade.sk) v spolupráci so spoločnosťou Teraz a.s., ktorá realizuje prestavbu Modex na byty. 

Pokiaľ by ste mali chuť sa pridať, budeme vďační za pomoc pri triedení a ponúkaní vecí, ozvite sa priamo Katke Galdunovej – 0911610929 alebo kgaldunova@gmail.com. 

Viac o prvom veľkom bazári s látkami z Modexu, ktorý bol v marci, sa dočítate na:

https://zilina.sp21.sk/a/9059/radi-sijete-ziskajte-latky-a-nite-z-byvalej-textilnej-fabriky-modex

https://myzilina.sme.sk/c/23151960/mali-skoncit-na-smetisku-no-posluzili-dobrej-veci-zilincanka-zachranila-sklad-odevnej-firmy.html