Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

mimoOs & kol.: TETSU / tanečný kvintet

Dátum

štvrtok 20.04.2023

Čas

19:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

TETSU – The Energy That Shapes Us – je tanečný kvintet, ktorý vznikal v úzkom prepojení s hudobnou komozíciou. Na TETSU možno pozerať ako na oheň, okolo ktorého sedíme, tancujeme, žijeme. Môžeme sa zadívať do jeho mihotavých plameňov, spojiť sa skrze nich s archetypmi ľudstva či s osobnými spomienkami. Možno si po chvíli všimneme, ako sa pri pohľade naň jemne hýbeme v spoločnom rytme pripomínajúcom tlkot srdca. TETSU je ale predovšetkým oslavou životnej energie a pohybu. Je energiou, ktorá nás tvaruje. Je železom, ktoré kuje päť tancujúcich tiel v atmosfére meniacich sa dynamických, tonických a rytmických fáz hudby.

Koncept a choreografia: Peter Šavel

Pohybový materiál a tanec: Barbora Janáková, Eva Priečková, Silvia Sviteková, Andrej Štepita, Jaro Viňarský, alternácia: Miroslava Stašková, Peter Šavel 

Hudba: Marián Zavarský

Svetelný dizajn a technika: Juraj Čech

Kostýmy a scénický vizuál: Laura Štorcelová

Produkcia: mimoOs 

Koprodukcia: Studio Alta, Nová Cvernovka

Deň pred predstavením pozývame aj do susedného Centrum Labyrint, kde v rámci pravidelných otvorených hodín súčasného tanca povedú tanečnú hodinu tanečníčky Silvia Sviteková a Barbora Janáková.

V deň predstavenia o 17:00 pozývame na warm up s Petrom Šavelom. Prihlasovanie spustíme čoskoro.  

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na Podporu umenia. 

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119€ (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79€). Máme radi našich pravidelných divákov.