Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Liptovské divadlo tanca: ČAKANIE…Na?…Keď?!

Dátum

štvrtok 27.04.2023

Čas

18:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Najnovšia inscenácia Liptovského divadla tanca na motívy absurdných drám Samuela Becketta – dvanásť udalostí v jednej časti. Tvorcovia a interpeti sú mladí ľudia – študentky a študenti, ktorým má „patriť svet“, no ten sa zmieta v tieňoch. Obmedzenia, príkazy, zákazy, hybridné a fyzické vojny, politické a ekologické krízy, to všetko vtláča znak do súčasnej mladej generácie. Táto inscenácia je ich výpoveďou aj bojom.

 

Spolu s mladými tanečníkmi a tanečnicami sú autormi diela traja umelci, pôsobiaci v slovensko-českom performatívnom prostredí, ktorí sú s divadlom dlhodobo spojení: choreografka Margaréta Štofčíková, performer Jakub Slovák a uznávaný hudobný skladateľ a performer Marcel Bárta.

 

Liptovské divadlo tanca (LDT) je slobodná umelecká platforma, ktorá poskytuje možnosť divadelnej praxe pre študentov slovenských konzervatórií. Cieľom LDT je vytvoriť nezávislú scénu pre prezentáciu autorských tanečných diel domácich umelcov, vrátane hosťovania medzinárodných divadelných súborov s dôrazom na mladých choreografov, performerov, tanečníkov a výtvarníkov.

 

Choreografia: Margaréta Štofčíková, Jakub Slovák a kol. 

Dramaturgia: Peter Maťo

Hudba: Marcel Bárta

Texty: Jakub Slovák a kol.

Scénografia a kostýmová výprava: Dáša Veselovská

Svetelný dizajn: Ján Čief

Audiovizuálne médiá: Samuel Žiaran

Produkcia: Michaela Košová

Materiálno technické zabezpečenie a spolupráca: Marianna Nahálková, Pavol Lehotský, Milan Brtáň

Účinkujú: Marcel Bárta, Diana Cabajová, Barbara Černá, Bruno Dunajský, Simona Hybenová, Anna Lubinda, Kristína Kolorédyová, Anna Kotyková, Ema Macková

Premiéra 12. november 2022 o 18:00 hod. Dom kultúry – divadelná sála Liptovský Hrádok

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119€ (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79€). Máme radi našich pravidelných divákov.