Detail akcie

SWANS - Europe Tour 2023

Dátum

štvrtok 25.05.2023

Čas

20:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

(for english scroll down)

Hviezdne noci prinášajú na Slovensko legendárnu newyorskú skupinu SWANS. Jediný koncert rámci svojho európskeho turné, prvého po šiestich rokoch, zahrajú v Žiline v priestore Novej synagógy, čo bude samo o sebe zážitkom. 

SWANS sú Michael Gira, Kristof Hahn, Larry Mullins, Phil Puleo, Dana Schechter and Christopher Pravdica. Ako predkapela vystúpi gitarista Norman Westberg.

Vstupenky:
prvých 150 lístkov – 29€ 
druhá vlna – 34€
predpredaj na > tootoot.fm

Kapacita Novej synagógy je limitovaná, ak sa nevypredá, na mieste budú lístky dostupné za 39€.

SWANS netreba predstavovať, svojou prítomnosťou od 80. rokov minulého storočia udávali smer a posúvali hranice toho, ako môže rocková hudba znieť. V množstve inkarnácií na čele s frontmanom Michaelom Girom SWANS preskúmali viacero zvukových teritórií od no wave, industriálu až po ich vlastnú bolestivú verziu nekonečných baladických rockových litánií. V novej inkarnácií, ktorá prišla s albumom leaving meaning. predstavili i svoju jemnejšiu verziu v pomalých atmosférických aranžmánoch. Ich živé vystúpenia sú pojmom samy o sebe. Ide o bolestivé a zároveň povznášajúce kolektívne meditácie v obkolesení hluku a aranžmánov, pred ktorými sa rovnako ako pred deklamujúcim prejavom Giru, nie je kam skryť. 
swans.bandcamp.com

Hviezdne noci sú kolektív pôsobiaci v rovnomennom kultúrnom centre v Bytči v priestoroch Ladovne. Okrem prinášania lokálnej činnosti, festivalov a pravidelného programu na periférií je jeho ambíciou rozširovať svoje hranice do medzidruhových spoluprác a zasiahnuť aj priestor mimo Bytče. Pilotným projektom je práve koncert SWANS v spolupráci s Novou synagógou a SWAMP Booking a MUTE Records.
kc.hviezdnenoci.sk
swampbooking.com
mute.com
 

— english —

SWANS + Norman Westberg / EUROPE TOUR 2023

Hviezdne noci presents legendary New York band SWANS. As a part of their 2023 Europe tour, the first in six years, SWANS will perform in the captivating space of the New Synagogue in Zilina, Slovakia. 

SWANS are Michael Gira, Kristof Hahn, Larry Mullins, Phil Puleo, Dana Schechter and Christopher Pravdica. The opening set will play their former guitarist Norman Westberg.

Tickets:
1st wave – 29€ (limited to 150 tickets)
2nd wave – 34€
presale at  tootoot.fm

The capacity of the New Synagogue is limited, in the case of some places left tickets for 39€ will be sold at the door.

SWANS need no introduction. Since the 80s they set the direction and pushed the boundaries of what rock music can sound like. In a number of incarnations fronted by Michael Gira, SWANS have explored multiple sonic territories from no wave, industrial to their own aching versions of endless ballad rock litanies. In the new incarnation that came with the album leaving meaning. they also presented their softer version in slow atmospheric arrangements. Their live performances are a phenomenon in their own way. They are painful and uplifting collective meditations surrounded by noise and arrangements, from which there is nowhere to hide, just like from Gira’s declamatory speech.

Hviezdne noci is a collective working in the cultural center of the same name in Bytča, in the venue of Ladovna. In addition to bringing regular local activities and the festival, its ambition is to expand its borders into cross-species cooperation and program outside the city of Bytča. The pilot project is the SWANS concert in cooperation with the space of the New Synagogue and people from the collective around it.
kc.hviezdnenoci.sk
swampbooking.com
mute.com