Vyhľadať
Close this search box.

Detail akcie

Odraz sa obraz posledný raz! Maliarsky workshop s Katarínou Škamlovou

Dátum

sobota 18.03.2023

Čas

15:00

Miesto

Nová synagóga Žilina

Januárový workshop na veľké plátna sa naplnil a vypredaný je už aj ten februárový. Ďakujeme za záujem a pridávame teda tretí a posledný termín v marci, deň pred skončením výstavy Od ú(svitu) do sú(mraku). Otvorený je opäť novým účastníkom aj tým, ktorí sa zúčastnili predchádzajúcich. 

Odraz sa s novou inšpiráciou do nového roka a namaľuj si svoj vlastný obraz. Počas workshopu budeme spoločne aj individuálne vo výstavných priestoroch Novej synagógy spoznávať, zažívať, odrážať, aj dotvárať. 

Výtvarný workshop je sprievodným programom k výstave obrazov Luďka Rathouského a odrazov Richarda Loskota – Od ú(svitu) do sú(mraku) a bude ho viesť umelkyňa Katarína Škamlová, ktorá vedie od septembra naše vzdelávacie aktivity.  

Katarína Škamlová (portfolio) študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Aktuálne sa spolupodieľa na rozličných umeleckých edukačných projektoch a taktiež sa venuje svojej vlastnej tvorbe (zameranej prevažne na autorské kníhy). Je tiež členkou OZ Falošný pohyb zameraného na nekonvenčnú, experimentálnu hudbu a soundart, na rôzne prejavy pohybového divadla a performatívneho umenia, vizuálneho umenia a tiež na knižnú vydavateľskú činnosť.

Počet účastníkov je limitovaný, prihlásiť sa môžete emailom na katarina.skamlova@gmail.com a zaplatením vstupenky online. Workshop je určený najmä dospelým, prihlásiť sa však môžu aj staršie deti. V cene 27,00€ je zahrnuté plátno, štetce, farby a iný potrebný materiál či pomôcky a samozrejme aj vstupné na výstavu. Pre študentov, seniorov, učiteľov či ľudí so znevýhodnením vieme poplatok za workshop znížiť, ak si ho nemôžu dovoliť.