Vyhľadať
Close this search box.

Rezidencia Božské Soaré

Predstavte si, že sa nachádzate na planine, ktorá je pokojná ako rozprávkový raj s očarujúcim výhľadom na široké zelené pláne, ktoré sa tiahnu donekonečna, a kde je zmysel pre estetiku a harmóniu popretkávaný hladkými melódiami nebeského klavíra, ktoré sa nesú vzduchom ako vlny čírej rozkoše. Zem pod vašimi nohami sa roztrasie pod náporom hlbokých basových tónov, čo spôsobí, že váš srdcový rytmus sa stáva súčasťou symfónie prírody.

V tomto obrazci sa pred vami týči dvojica Richard a Dominik ako dve siluety z maľby zázračného života, smrti a nekonečna. Ich prítomnosť je akoby zhmotnením fantázie, ktorá sa rozlieva vo vzduchu a ich postavy sa týčia ako sochy bohov hudby a všetkých tých nádherných a strastiplných vecí, ktoré život ponúka.

 

Aj takto kvetnato by sa dal opísať novovzniknutý projekt Richarda Grimma (Boh Vajec) a Dominika Nováka (Katov Syn(th)) s názvom “Božské Soaré”, profilujúci sa ako ambientné elektroakustické duo s využitím klavírneho krídla, syntetizátorov a “orchestra” obskurných inštrumentov, ktoré vás bude sprevádzať ľubozvučnou a zároveň mystickou cestou, nebeskou záhradou.

 

V Novej synagóge počas prvej fázy rezidencie (18. a 19. február) tvoria vo výstave Moniky Pascoe – Mikyškovej ich prvú nahrávku, ktorá bude koncom roka súčasťou kompletného koncertného balíčka.