Search
Close this search box.

Festival AZYL SHORTS začína, sprevádzajú ho koncerty, kvíz, techno párty aj animáky pre deti

Medzinárodný festival krátkeho filmu AZYL SHORTS 2023 sa začína už tento týždeň v Banskej Bystrici. Fanúšikovia filmu sa môžu tešiť nielen na originálne filmárske umenie autorov z celého sveta, tento ročník je výnimočný aj svojím bohatým festivalovým sprievodným programom. Na festivalových účastníkov čakajú koncerty, filmový kvíz a aj poriadna techno párty. Večerný program sa bude diať v Centre nezávislej kultúry Záhrada a Urban Spote.

 

Pozrite si videopozvánku ISAMA ZING na festivalový program: 

https://youtube.com/shorts/pdv2r67IQCE?feature=share 

 

Sprievodný program filmového festivalu AZYL SHORTS

streda 18.10

Koncert kapely Papyllon (SK) a The Vallentines (CZ) 

Papyllon je pätica z Prešova, v októbri vydávajú dlhoočakávaný nový album. Hudobne vraj pripomína nepredvídateľný let motýľa – nečakané metalové dropy, intenzívny pop, upokojujúce elektro. The Valentines je české indie-popové trio, ktoré miluje lásku, ružovú farbu a gitary. Podľa vlastných slov hrajú veselú hudbu o tých najsmutnejších veciach. 

https://tootoot.fm/sk/events/64d243f91b234e111c39ac35 

 

štvrtok 19.10. 

Filmový kvíz s Petrom Konečným 

Poďte s nami po premietaní do Záhrady, o 20:00 si tu filmoví fanúšikovia určite prídu na svoje vďaka kvízu s guru slovenskej kinematografie Petrom Konečným. 

https://tootoot.fm/sk/events/65095dbc1b234e0fb83465c2

 

Pozrite si videopozvánku DJ MIKLEI na festivalový program: 

https://youtube.com/shorts/4WnUT-U6mCs?feature=share 

 

piatok 20.10.

Piatkové hororové techno / Hororové premietanie

Chcete vidieť naozaj šialené audiovizuálne výtvory od hudobných hostí? Nina Pixel [sk] ponúkne show inšpirovanú slovenským folklórom, projekt NIVVA [cz] prinesie na stage popovú reflexiu všadeprítomnej AI, ambient a soundscape môžete čakať od elektro hudobníka Whithe [sk]  a DJka MIKLEI [ua] spustí smršť techno hudby, ktorú by ste nikdy nečakali. Okrem skvelej hudby sa počas tohto večera môžete tešiť aj na halloweensku atmosféru – budeme premietať krátke horory!

https://tootoot.fm/sk/events/651434c1a2ec3d06d87e672c

 

sobota 21.10. 

Premietanie pre deti –  KINO FEST ANČA

Poďte si pozrieť kolekcie najlepších súčasných animovaných krátkych filmov pre deti, ktoré nikde inde neuvidíte. Výber snímok z celého sveta, kolekcie vybrané pre deti aj rodičov, plné zábavy, poučenia, nápadov, originálnych autorských postupov a techník pre vás vybral tím festivalu Anča. 

https://tootoot.fm/sk/events/6516daf81b234e0ecc6ef2ed

 

Koncert ISAMA ZING

Posledný festivalový večer uzavrie ISAMA ZING. Experimentálne popové melódie a dekonštruovaná klubová hudba nie sú to jediné, na čo sa môžete v sobotu tešiť. Široký hudobný arzenál tohto skvelého hudobníka je zárukou kvalitnej párty. Vypočujeme si tradičné rómske balady v novom šate, popové vokálne skladby s noisovou produkciou, drone či euforické syntezátory. Čakajú ťa bohaté kultúrne a žánrové prelínania, ktoré si nechceš nechať ujsť! 

https://tootoot.fm/sk/events/650c4b6a1b234e0b001cea34

 

Festival AZYL SHORTS 2023 z verejných zdrojov podporil Medzinárodný vyšehradský fond, Audiovizuálny Fond a Nadácia SPP. Detailný program celého filmového festivalu nájdete na našej webovej stránke www.azylshorts.sk