Vyhľadať
Close this search box.

CykloKulTúra - kniha Mareka Adamova

30 dní, 36 miest, 50 kultúrnych centier, 28 681 výškových metrov, 1798 kilometrov. Cestopis a cyklotúra po nezávislých kultúrnych centrách na Slovensku s Marekom Adamovom nadobúda knižnú podobu. Knižka nebude v predaji a vytlačíme len vopred objednané kusy, aby sme šetrili papierom. Rezervujte si svoj výtlačok podporou v kampani na Startlabe: 

> www.startlab.sk/projekty/2867-cyklokultura-mareka-adamova-kniha

CykloKulTúra 

V priebehu mesiaca lásky a pandemickej dovolenky v roku 2021 sa Marek rozhodol navštíviť na bicykli nezávislé kultúrne centrá podobné tým našim v Žiline (Stanica a Nová synagóga). Žiadna terapia, ani cesta SNP, ani ultra-športové výkony, ani púte do Santiaga, ale výlet, ktorý je reakciou na „okno príležitostí“, ktoré sa otvorilo.

Každý deň napíšem kúsok o mieste, kde som, ale najlepšie urobíte, keď ich navštívite osobne, lebo písať o živej kultúre je podobné ako streamovať skialpový výlet. Zážitok je tretinový.

Svoje cyklo presuny medzi mestami a miestami zmapoval, podkladom pre texty boli rozhovory s kamarátmi a organizátormi nezávislých kultúrnych centier o ich začiatkoch, programe, ambíciách aj ich pandemickom prežívaní. Na sociálnych sieťach každým dňom spísal report doplnený o množstvo dokumentačných fotozáberov.

Texty spracovala a zeditovala Arie Em, grafický dizajn pridala Radka Capková, ktorá knihu odovzdala aj ako ročníkovú prácu na VŠVU. Pred nami je tlač knihy s mäkkým prebalom, v čiernobielej verzii, veľkosti A5, s 280 stranami a s viac ako 100 fotkami. Vytlačíme toľko kníh, o koľko bude záujem v kampani na Startlabe a neplánujeme ďalšiu dotlač. Neskôr zverejníme link s bezplatnou verziou v pdf, ktorú si môžete prečítať online. Všetky príspevky ale stále nájdete online aj na:

> www.facebook.com/hashtag/cyklokultura