Vyhľadať
Close this search box.

Otvorení pre očkovaných

Vďaka očkovaniu prežijete vy aj kultúra a tak sme sme nastavili aj náš “Covid automat” v spojených kultúrnych centrách žilinských – na Stanici Žilina-Záriečie aj v Novej synagóge:

Od 6. 9. 2021 sme otvorení na výstavách a akciách aj v našej kaviarni len pre návštevníkov očkovaných proti koronavírusu. 

Preukážte sa prosím pri vstupe alebo pri objednávke na bare aplikáciou Green pass v telefóne alebo vytlačeným potvrdením o očkovaní. Výnimkou sú deti, ktoré nebudeme kontrolovať, pretože do 18 rokov za nich rozhodujú rodičia a nemôžu sa sami na očkovanie prihlásiť. Výnimka sa samozrejme vzťahuje aj na osoby, ktoré sa z doktorom potvrdených dôvodov nemôžu očkovať.

Vďaka režimu “len pre očkovaných” minimalizujeme šírenie nákazy a sme bezpečným miestom na stretnutia, súčasne môžeme byť otvorení bez obmedzení počtu divákov. Odmietame oportunisticky meniť pravidlá vstupu podľa farby okresu. Je to naše rozhodnutie, pretože veríme, že vakcína je najlepším nástrojom na porazenie koronavírusu a dosiahnutie kolektívnej imunity. Pretože veríme vedcom a lekárom. Ďakujeme, že ste zodpovední a tešíme sa, že môžeme žiť a stretávať sa naplno.

Podobný prístup zdieľame s festivalmi a desiatkami kultúrnych inštitúcií, napríklad z networku Anténa – sieť pre nezávislú kultúru.

#VakcinaPreKulturu

Za foto ďakujeme Marekovi Jančúchovi a za grafiku Borisovi Melušovi.