Vyhľadať
Close this search box.

Vzdelávacie formáty, ktoré nám darovala pandémia

Školy sú zavreté, ale vzdelávanie pokračuje.

Vzdelávací tím Stanice a Synagógy sa zúčastnil na online seminári Trans Europe Halles. A4 – Priestor súčasnej kultúry koncom marca (25. – 26. 3. 2021) pripravil dvojdňový online seminár: Úloha kultúrnych centier ako miest neformálneho vzdelávania na lokálnej, regionálnej, národnej, medzinárodnej úrovni. 

Ak vás téma zaujíma, alebo ju rovno žijete – podobne ako my v – mohli ste sledovať seminár online prostredníctvom webovej stránky A4, YouTube kanála A4 alebo FB profilu A4 ako pasívni účastníci a stále môžete – seminár tam ostal v archíve na ďalšie pozretie. 

Polhodinovú prednášku a prezentáciu s fotkami a príkladmi aktivít našich kolegýň Hanky Hudcovičovej Lukšů a Simonky Gottierovej s názvom Unexpected Education Opportunities by the Pandemic nájdete vo videu na https://fb.watch/4LRNp3BtvW/ v čase od 1:38:00 do 2:06:00.

Do diskusie vstúpili Vzdelávacími formátmi, ktoré nám darovala pandémia – tie, ktoré sme neplánovali, prekvapili nás, sme z nich nadšení a od minulej jari ich rozvíjame. Hana Hudcovičová Lukšů a Simona Gottierová vo svojom príspevku rozprávajú, ako zostávajú v spojení s detskými účastníkmi výtvariek aj dospelými fanúšikmi galérie napriek obmedzeniam minulého roka. V tejto dvojici nášho edukačného tímu sa spája Hankina dlhoročná skúsenosť zakladateľky Truc sphérique a Simonin svieži pohľad spolupráce posledných troch rokov.