Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Teraz Čosi z Modexu - darujeme látky a nite z bývalej textilnej fabriky
Dátum 24. 3. 2023
Čas 14:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Zachránili sme sklad zo zatvorenej textilnej výroby Modex Žilina a dávame ho k dispozícii všetkým, ktorí šijú, tvoria a vyrábajú. Na jeden deň sa Synagóga zmení na veľký pop up bazár s látkami a výplňami, molitanmi, klasickými aj vyšívacími niťami a inými galantérnymi vecami. Rovnako tu nájdete pár kusov oblečenia a rúšok, ktoré boli ušité ešte v Modexe, a zobrali sme aj pár vešiakov, stoličiek a ventilátor, ktoré si nezaslúžia skončiť ešte v koši. Všetko bude zadarmo, resp. za dobrovoľný dar, ktorým podporíte energie v Novej synagóge.

Akciu záchrany látok a nití z Modexu inicioval a organizuje  obchodík s handmade dizajnom Čosi z Mariánskeho námestia (www.cosihandmade.sk) v spolupráci so spoločnosťou Teraz a.s., ktorá realizuje prestavbu Modex na byty. 

Pokiaľ by ste mali chuť sa pridať, budeme vďační za pomoc pri triedení a ponúkaní vecí, ozvite sa Katke Galdunovej do Čosi - 0911610929 alebo kgaldunova@gmail.com. 

Ak sa počas bazáru nerozoberie všetko, dáme látky a nite k dispozícii na darovanie aj na druhý deň v sobotu 25. marca počas Veľkonočného Malého trhu.

Ďakujeme za podporu