Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Počúvať kresbou vo WAVES VLNY s Martinou Mäsiarovou
Dátum 4. 12. 2022
Čas 17:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Výstavu (alebo zvukové prostredie) WAVES VLNY necháme plynule doznieť pri záverečnom stretnutí so strunou a vlnami. Účastníkov/ poslucháčov pozývame k spoločnému uvažovaniu o tom, ako kresliť vlnu a vo vlne, ako kresliť pohyb a pohybom.
Petra Dubach a Mario van Horrik nechali tichý priestor prehovoriť, my vyskúšame prostredníctvom kresby a rôznych možností zápisu v prázdne uvidieť jeho plnosť. Zdanlivo prázdny priestor v skutočnosti nie je prázdny: je plný pohybu, chvenia, svetla, pohľadov, trajektórií, vzťahov, možností...
Dá sa vôbec zvuk zachytiť inak než hudbou alebo hudobným zápisom? Dá sa melódia nakresliť? Dá sa zaznamenať pohyb v priestore?


Na udalosť nie je potrebné sa vopred registrovať, stačí prísť.

 

Martina Mäsiarová (*1991) je vizuálna umelkyňa, absolventka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave na katedre maľby a iných médií. Zúčastnila sa viacerých zahraničných stáží a umeleckých rezidencií (Wroclaw-Poľsko, Porto-Portugalsko, Not Quiet – Švédsko, Fish Factory – Island…). Tvorí prevažne intermediálne projekty založené na kresbe ako prostriedku vnímania a pochopenia sveta, ktoré neskôr rozširuje do priestorových inštalácií, site-specific prostredí. Vytvára komplexné prostredia, atmosférické situácie. V súčasnosti pôsobí ako lektorka výtvarných ateliérov na Stanici Žilina-Záriečie a venuje sa programovému obsahu Novej synagógy.


https://martinamasiarova.cargo.site/

 

Ďakujeme za podporu