Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
PRESUNUTÉ DO ONLINE PRIESTORU Ty&Teraz pre LGBTQ+ - Inkluzívny ideathon
Dátum 26. 11. 2022
Čas 09:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Chopte sa šance prispieť k lepšiemu Slovensku a staňte sa

súčasťou prvého inkluzívneho ideathonu TY&TERAZ pre LGBTQ+, ktorý ako jedno z partnerských miest hostíme v Kaviarni Novej synagógy. 

Prihláste sa teraz do prvého inkluzívneho ideathonu TY&TERAZ od Night of Chances a pomôžte vytvoriť bezpečné prostredie pre LGBTQ+ ľudí na Slovensku.

TY&TERAZ je o ideách a praktických riešeniach. Súťažiaci vytvoria mnohospektrálny pohľad na spoločensky poddimenzovanú tému. Nezáleží odkiaľ sú ani koľko majú rokov. V priebehu jedného dňa budú ako jednotlivci či so svojím tímom pracovať na riešení jedného zo zadaní, pričom cieľom bude vypracovať riešenie, ktoré budú vedieť aplikovať do praxe a rozbehnúť ho ako projekt.

 

TY&TERAZ pre LGBTQ+ sa bude konať v dvoch kolách

21. 11. 2022: Kick off event

Streamovaný na Youtube, Facebooku a LinkedIne Night of Chances, na ktorom bude možné pýtať sa cez slido #tyateraz na všetko, čo prihláseným nebude jasné. Navyše, livestream bude o kvalitnej diskusii a odbornom úvode do korektnej komunikácie o LGBTQ+, ktorý sa zíde pri prezentovaní projektu.

26. 11. 2022: Ideathon – aj u nás v Novej synagóge

Prihlásení budú ako jednotlivci alebo ako tímy v sobotu pracovať na projekte do prezentovateľnej formy. Zároveň budú mať priestor zabookovať si odborného konzultanta pre ten správny doťuk ich projektu.

Samotný ideathon sa uskutoční naživo v Bratislave, ale aj v malých working groups spotoch po Slovensku, prípadne priamo u súťažiacich doma. Stačí, ak sa zaregistrujú, zapnú si livestream online a pustia sa do hackovania.

Témy

Súťažiaci budú “hackovať” jednu z piatich kategórií, teda vytváranie a udržiavanie bezpečného priestoru pre LGBTQ+ ľudí:

● v rodinách,

● na školách a pri športových aktivitách,

● na pracovisku,

● v online prostredí,

● a na verejnom priestranstve

Prihlasovanie

Prihlasovanie tímov či jednotlivcov do ideathonu končí 20. 11. 2022 o polnoci.

Je to aj o vás

Pomôžte vytvoriť bezpečné prostredie pre LGBTQ+ ľudí na Slovensku a prihláste sa na TY&TERAZ pre LGBTQ+ už dnes!

https://www.tyateraz.sk/

https://nexteria.sk/

Ďakujeme za podporu