Kultúra musí ostať otvorená. Pre všetkých.


Preto potrebujeme Vaše 2% ĎAKUJEME

VIAC INFO

Detail události
Nate Wood - fOUR
Dátum 21. 8. 2022
Čas 20:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Fenomenálny bubeník Nate Wood prichádza do žilinskej Novej synagógy s ambicióznym sólovým projektom fOUR, v ktorom je na pódiu jediným, ktorý hrá na všetky nástroje – analógové syntetizátory, bicie, basgitaru a vokály — zároveň! 

Projekt fOUR sa pohybuje na pomedzí progresívneho rocku a elektronickej inštrumentálnej hudby a svoje medzinárodné publikum si našiel vďaka početným virálnym videám na YouTube a Facebooku. Vydanie prvého albumu s názvom X.it v roku 2018 nasledovalo vystúpenie v známom Tiny Desk formáte rádia NPR v januári 2019. Od toho momentu vystupuje Nate Wood s projektom fOUR po celom svete.

Nate je zakladajúcim členom kapely Kneebody nominovanej na cenu Grammy, tak ako aj súčasťou jazzového projektu klaviristu Tigrana Hamasyan. Vystupoval a nahrával s mnohými významnými umelcami vrátane takých mien ako Taylor Hawkins, Dave Grohl, Brian May a Roger Taylor (Queen), Chris Squire (Yes), Elliot Easton (The Cars), Chaka Khan, Wayne Krantz, Billy Childs, Donny McCaslin a mnohými ďalšími.

 

Ďakujeme, že využívate možnosť online predpredaja. Cena lístkov je zvýhodnená, predpredaj končíme v sobotu 20. 8. o 23:30. V deň koncertu a na mieste zaplatíte jednotné vstupné 10 Eur.  

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Ďakujeme za podporu