Detail události
Marsel Onisko: Všetko dookola
Dátum 23. 6. 2022
do 24. 7. 2022
Čas 13:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Marsel Onisko - poet, hudobník, herec, výtvarník z Užhorodu na Ukrajine. Narodil sa v roku 1977, vyštudoval filológiu. Bol umeleckým riaditeľom časopisu Panic Button, ktorý v Žiline tvoril spoločne s režisérom La Aramisova. Aktuálne sa venuje maľbe, voľnej grafike, kolážam a digitálnym obrazom. Pre kultúrne centrum Stanica robí vizuály pre plagáty s mesačným programom od anexie Krymu v roku 2014. 

Jeho výstava Všetko dookola reflektuje najmä aktuálne dianie na Ukrajine. Je zostavená zo súboru 25 digitálnych printov, ktoré postupne vznikali od začiatku ruskej agresie na Ukrajine v roku 2022. Výstavu sme načasovali tak, aby ju videli aj návštevníci Fest Anča. Na tomto festivale sa Marsel Onisko so svojimi grafikami a kolážami predstaví už tretíkrát.

Aktívne vystavoval od roku 1996 vo viacerých krajinách – Holandsko, Ukrajina, Mexiko, USA, Maďarsko, Bielorusko, Nemecko, Slovensko, Francúzsko. Tento rok sa jeho práce objavia aj v rámci skupinovej výstavy na Benátskom Bienále. Herecky vystupoval vo filme Cage Tigers, ktorý sa dostal do užšieho výberu študentských filmov v Cannes v roku 2011. Je spoluzakladateľom a spevákom slovensko-ukrajinskej hudobnej skupiny Charmsove deti (Charms Kids).

Ďakujeme za podporu