Detail události
Tvorivá dielňa a posledný koment
Dátum 12. 9. 2021
Čas 15:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Tvorivá dielňa 15:00

V posledný deň výstavy Vás pozývame zažiť a interpretovať ju cez vlastné tvorenie. Spolu s jej autorkou a zároveň našou lektorkou galerijného vzdelávania Simonou Gottierovou v nej môžete vedľa seba samostatne a rovnocenne tvoriť - deti, rodičia aj rodičia rodičov - všetci nanovo objavovať výstavu cez vlastné dlane. Prebudíme zvedavosť svojho tela, ponaťahujeme si zmysly, výnimočne zaboríme ruky do materiálu v tejto nedotknuteľnej výstave - tam, kde sa voda sype a piesok sa zázračne prelieva.

Posledný koment 17:00

Komentovaná prehliadka výstavou bude dialógom trojice tvorcov Juraja Gábora, Simony Gottierovej a Rastislava Podhorského. Po jej otvorení autorom zostala nutkavá potreba vlastné diela komentovať, dopĺňať, obmieňať. Zistili, že spoločný čas bol aj o ľudskej blízkosti, radosti zo zdieľania, o nadšení z nových možností, ktoré sa každým nainštalovaným dielom ukazovali. Prehliadka bude príležitosťou našepkávať Vám, ako rôzne sa na výstavu pozerať, odkrývať jej významy, i ako jej významy vytvárať. Bude to interpretačná hostina z toho, čo nám vo výstave vyrástlo.

Nová synagóga je otvorená na základe Covid automatu len pre návštevníkov zaočkovaných proti koronavírusu. Ďakujeme, že ste zodpovední.

 

 

Ďakujeme za podporu