Detail události
Nakreslené HOCIČO - List Výtvarky na doma 4/2021
Dátum 14. 6. 2021
do 9. 7. 2021
Čas 18:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Milí naši kamaráti, malí aj veľkí, 

celý tento mesiac pobýva vo Sphére aj Slávka - majsterka kreslenej čiary - a práve o nej je náš nový list. 

Pozývame vás prečítať si ho - doma, alebo aj priamo vo výstave, ktorá sa každým dňom mení a tak sa o nej nedá nič presnejšie povedať, len napríklad to, že tam môžete stretnúť Slávkine "Hocičo".  Ako také hocičo vzniká? 

...Keď teda (Slávka) začína kresliť na prázdny papier, ešte nevie čo nakoniec nakreslí a hovorí:

“To ma vôbec nebaví vyrobiť niečo, čo už dopredu viem ako bude vyzerať.“ 

Teda začína kresliť a nevie koniec (to sa nám zdá veľmi napínavé aj veľmi odvážne)! Nekreslí niečo, čo CHCE ona sama nakresliť, ale kreslí spolu s čiarou - chvíľu vedie čiaru ona a chvíľu vedie čiara Slávku. Vau! ... 

... vylaďte sa tiež na čiary okolo seba a zo seba, alebo sa pribehnite pozrieť na tie Slávkine. Ak ste sami majstrami alebo učňami kreslených čiar, berte ceruzky a môžete si u nás aj schuti zakresliť. 

Nech sa už čoskoro tešíte z uvideného alebo nakresleného Hocičoho! 

Srdečne zo Sphéry,

Simka a Hanka

 

Výtvarka na doma

Aj v roku 2021 vám v schránke občas pristane aktuálny list o tom, čo sa deje v Synagóge alebo čo kutíme na Stanici. Nielen preto, že je pandémia, ale hlavne preto, že vám chceme na pokračovanie písať o tom, čo máme radi na umení a umelcoch.  Ako po celý minulý rok, súčasťou každého listu ostáva výzva alebo návod, ako si niečo vytvoriť.  K ničomu vás to nezaväzuje, a budeme samozrejme radi, ak nám občas odpíšete a ukážete čo sami tvoríte, alebo čo ste sami v umení objavili.

Listy vám píšu: Hana Hudcovičová Lukšů a Simona Gottierová

Projekt listov pre deti a rodičov o našich výstavách, umelcoch a umení z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme!

Ďakujeme za podporu