Detail události
Michal Freriks & Collective: Opening
Dátum 20. 4. 2021
do 27. 4. 2021
Čas 20:00
Miesto tootoot.tv

Premiéra online videa zo site-specific predstavenia.

Tanečno-performatívne predstavenie Opening bolo výsledkom rezidencie Michala Freriksa a performerov Evgeniye Glazunovej, Davida Ramalho a Hellen Boyko v Novej synagóge v lete 2019. Zaoberali sa ideou otvaránia a vytvárania priestoru v rôznych rovinách. Otvorenie ako poskytnutie priestoru pre seba v sebe, otvorenie ako poskytnutie priestoru ostatným.

Michal Freriks & Collective vytvorili neprenosné site-specific predstavenie, ktoré malo svoju živú premiéru a derniéru 4. 9. 2019. Po viac než roku sa k nemu Michal vrátil a postrihaný videozáznam Petra Kotrhu uvedie ako v premiére. Video bude dostupné cez našu webstránku za dobrovoľné vstupné na týždeň do 27. 4. 2021. Odporúčame sledovať na väčšej obrazovke.

 

Opening

idea a vedenie: Michal Freriks

performeri: Evgeniya Glazunova (RU), David Ramalho (PT), Hellen Boyko (NL/RU)

zvuk: David Ramalho, Michal Freriks

svetelný dizajn: Ints Plavnieks

technická podpora: Andrej Hinka

video: Peter Kotrha

produkcia: Truc sphérique, Michal Freriks, Anna Ragimova

S podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

 

“Umožniť vstúpiť novému a nepoznanému potenciálu, nielen v tvorbe ale aj v bežnom živote, je možné iba vtedy, keď sa otvoríme prítomným možnostiam. Tých možností je ďaleko viacej, ako si myslíme, avšak vieme pracovať iba s tými, ktoré sme schopní aktuálne vnímať. Traja taneční interpreti zdieľajú priestor s divákmi. Otvárajú jeho možnosti, strácajú sa v ňom, nachádzajú a ponúkajú seba skrz svoju intímnosť, akú tanec vyjadruje. Priestor nie je len okolo nás, ale aj v nás, môžeme ho akceptovať, ale aj vytvárať. Nájsť v sebe priestor je veľkou výzvou a vyžaduje spoliehať sa na vlastné schopnosti. Pri odkrývaní obšírnej témy otvorenia, performeri prechádzajú priestorom spoločne, no nikdy bez stratenia svojej individuality.” (Michal Freriks) 

Ďakujeme za podporu