Detail události
Jeden na jedného - individuálne komentované prehliadky výstavy alebo tvorivé dielne
Dátum 4. 5. 2021
do 30. 5. 2021
Čas 08:00
Miesto Nová synagóga Žilina

Tešíme sa, že po čase opäť otvárame galériu a pozývame Vás na návštevu formou individuálnej komentovanej prehliadky alebo tvorivej dielne pre jedného návštevníka, dvojicu či rodinu. V priebehu roka 2021 priestor synagógy zapĺňa monumentálna inštalácia Sphéry Juraja Gábora. Aktuálnou - otvárajúcou výstavou v nej Vás prevedie výtvarníčka Simona Gottierová, ktorá v bežnom chode galérie lektoruje vzdelávacie programy pre škôlky, školy aj dospelú verejnosť – Na vlastné oči

Formát Jeden na jedného je určený širokej verejnosti - Vám, ktorí radi objavujete súčasné výtvarné umenie. Nie je kurátorskou komentovanou prehliadkou, skôr vytvára priestor pre Vaše subjektívne vnímanie a interpretovanie diela. Simona v tejto prechádzke galériou reaguje priamo na Vás a teda Vaša návšteva môže mať rôzne podoby; od počúvania, cez dialóg až po tvorenie vlastnými rukami z materiálu. Vítané sú Vaše deti!

V máji budeme reagovať na vývoj pandemických opatrení a tiež na potreby škôl. V prípade priaznivej situácie bude Simona v galérii sprevádzať rozrastajúce sa skupinky detí a študentov. V zálohe máme aj online prechádzku výstavou pre druhý stupeň základných alebo stredné školy.

objednajte sa vopred na tel. 0918 104 294 alebo emailom na simona@novasynagoga.sk 

prehliadky prebiehajú v pondelky / utorky / stredy / štvrtky v čase medzi 8:00 - 19:00

vstupné: príplatok 5,00€  k cene vstupného 5,00€  / študenti a seniori dobrovoľné

Ďakujeme za podporu